Pobierz katalog
Powrót

Grey Form – Mała architektura

Przenoszenie obciążeń i zapewnienie trwałości konstrukcji – takie zadania stawiają przed betonem budowlańcy. Nadawanie wnętrzom modnego stylu minimalistycznego – do tego wykorzystują go architekci wnętrz. Prostota formy, uniwersalne rozwiązania i ponadczasowa elegancja – tak widzą i tak pokazują beton projektanci tworzący dla marki Grey Form.

Beton ma już za sobą ciemne wieki, gdy szanowano go tylko za konstrukcyjną użyteczność, ale wstydliwie chowano pod warstwami izolacji. Ma też za sobą niewiele lepsze czasy, gdy projektanci widzieli w nim tworzywo idealne do odlewania tanich i brzydkich ogrodzeń lub – co gorsza – produkowania fantazyjnych, niemal rokokowych fontann i innych zbyt fikuśnych elementów małej architektury. Beton w nadmiernie dekoracyjnej formie, najczęściej przy niskiej jakości wykonania, zyskał złą sławę.

 

Liczne zalety betonu

O betonie mówi się niekiedy płynny kamień. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technologii i szczególnej ostrożności w trakcie wylewania, może on przyjąć przeróżne formy. Jego powierzchnię można pokrywać wzorami, na przykład imitującymi deskowanie. W zależności od zastosowanej mieszanki można uzyskać ciekawe odcienie tego tworzywa. Beton to wdzięczny materiał o licznych zastosowaniach. Jeśli to możliwe, warto zaplanować betonowe ściany czy inne elementy konstrukcyjne już na etapie projektu. Jeśli nie ma takie możliwości lub jeśli interesuje nas tylko zakup małej architektury, i tak warto zaufać specjalistom i firmom z wieloletnim doświadczeniem w pracy z tym materiałem. Beton może wyglądać spektakularnie i przez lata cieszyć nas wyglądem i funkcjonalnością, ale przy niestarannym wykonaniu lub zastosowaniu niskiej jakości materiałów, może być rozczarowaniem.

 

Jakość i styl

Firma Budokop Beton od lat zajmuje się betonem i jest ekspertem w tej dziedzinie. Technologicznie osiągnęła najwyższy poziom profesjonalizmu, zatrudnia ekspertów, współpracuje tylko ze sprawdzonymi dostawcami. Po dopracowaniu procesu produkcji przyszedł czas na wzornictwo najwyższej próby – tak powstał Grey Form oraz Crossbruk. Oferta tej marki wpisuje się nurt minimalistyczny. Proste, funkcjonalne projekty cechuje lekkość i elegancja. Pracując nad projektami staraliśmy się zrealizować dwa równorzędne cele: wygoda i styl. Nasze realizacje mają zdobić wnętrza, ogrody, parki i ulice, ale mają też być wartościowymi elementami przestrzeni, których będzie się z przyjemnością używało. Projekty Grey Form udowadniają, że wzornictwo bazujące na betonie nie musi być ani ciężkie, ani zimne. Produkty tej marki: szczególnie ławki, leżaki, siedziska – zapraszają do wypoczynku.

 

Uznanie profesjonalistów

Nową linię Budokop doceniają profesjonaliści. Joanna Wołejszo, Inspektor Nadzoru Terenów Zieleni z pracowni projektowej ProCentrum zwraca uwagę na wszechstronność oferty: Grey Form to dobra baza wyjściowa produktów, które znajdą zastosowanie w parkach, reprezentatywnych częściach miast, nowoczesnych osiedlach, placach zabaw oraz ogrodach prywatnych. Możliwa jest tu modyfikacja elementów wykończeniowych oraz wyróżnienie detali, dzięki którym możemy uzyskać unikatową formę. Kształtując krajobraz dążę do zachowania spójności między poszczególnymi elementami. Krzewy, drzewa, trawa dobrze komponują się elementami martwej architektury jak ławki, donice, leżaki, śmietniki, które tworzą jedną spójną linię produktów. Jak mówi projektantka, rozwiązania proponowane przez Grey Form oraz elastyczne podejście do formy i kształtów umożliwiają szerokie spectrum rozwiązań oraz oszczędność czasu przy realizacji inwestycji.

 

Do parku i ogrodu

Uniwersalne rozwiązania i ponadczasowe wzornictwo sprawiają, że oferta Grey Form odpowiada na potrzeby zróżnicowanej grupy odbiorców. Uwagę przykuwa mała architektura: ławki, siedziska, stoły, donice, śmietniki, fontanny, latarnia. Rozwiązania te zróżnicowane zostały na ogrody i parki – jedynym kryterium jest tu rozmiar, a więc sugestie te można stosować dowolnie. Część projektów bazuje tylko na betonie – zachwycają klasą i pomysłowością. Udowadniają, że odpowiednie proporcje nadają betonowym monolitom zaskakującą lekkość. Niektóre meble powstały z połączenia betonu z drewnem. Rozwiązanie to sprawdza się w przypadku ławek i leżaków. Wysoka jakość zastosowanych surowców gwarantuje długowieczność i trwałość tego wyposażenia – sprawdzi się zarówno w prywatnym ogrodzie, jak i publicznym parku.

 

Podstawa stylu

Elegancja wnętrza czy przestrzeni nie wynika tylko z zastosowanych elementów dekoracyjnych. Ogólne wrażenie jest efektem użytych materiałów również w sferach pozornie tylko użytkowych: chodniki, podjazdy, ciągi komunikacyjne. Tutaj zły wybór w zakresie materiałów i technologii mści się nie tylko niskimi walorami estetycznymi, ale też użytkowymi.

 

Beton zawsze pasuje

Betonowe płyty to sposób na nadanie minimalistycznego, eleganckiego wyglądu budynkom i pomieszczeniom. Gotowe płyty można zamontować na dowolnym etapie życia budynku. Są uniwersalne i trwałe oraz łatwe w montażu. To prosty sposób na zmianę wyglądu budynków jedno- i wielorodzinnych oraz obiektów niemieszkalnych. Charakterystyczne dla betonu jest to, że pasuje do każdego rodzaju budynku i z łatwością wpisuje się w otoczenie. Ilość i sposób zastosowania płyt pozwala osiągnąć efekt chłodny, elegancki, niemal formalny lub po prostu modny i intrygujący. Płyty i cegły elewacyjne, płyty tarasowe i chodnikowe – z tych elementów można zbudować wyjątkowe miejsca.