Na kostce oraz pozostałych wyrobach betonowych mogą występować naloty w postaci jasnych plam zwane wykwitami wapiennymi, są one jednak naturalnym zjawiskiem dojrzewania betonu.
Podczas układania nawierzchni należy stosować zasadę układania z 3 palet. Polega ona na dobieraniu kostek z co najmniej 3 różnych palet. Dzięki temu uzyskamy jednolitą barwę nawierzchni, bez różnic kolorystycznych. Niezastosowanie powyższej zasady może skutkować różnicą w odcieniach i powstaniem nawierzchni z plamami oraz wyspami o jednym odcieniu. Różnice w odcieniach nie są absolutnie winą producenta. Doświadczeni fachowcy zwracają uwagę nie tylko na kwestie techniczne, ale również wizualne.
Zaskakujące, jak często piękny projekt budynku nie skutkuje spektakularną realizacją, tylko dlatego, że zastosowane zostają materiały niskiej jakości. Zaskakujące, jak detale pozornie pozbawione szczególnej wartości estetycznej, potrafią zniszczyć efekt pracy projektanta. Takim często po macoszemu traktowanym elementem są podjazdy, chodniki i drogi dojazdowe, na których możemy boleśnie przekonać się, jak złe wybory zaniżają walory estetyczne inwestycji i odbierają komfort użytkownikom. Oferta marki Crossbruk wychodzi na przeciw takim problemom.
Przykrywany ociepleniem, tynkowany – wstydliwie chowany przez lata beton wkroczył na salony. Warto poznać jego współczesną, intrygującą twarz, którą eksponujemy, by nadać charakter pomieszczeniom, budynkom i ich otoczeniu. Kolekcja Premium Grey Form udowadnia, że beton we wnętrzu i ogrodzie to nie tylko synonim minimalizmu, ale też prestiżu i wysmakowanej elegancji.
Przenoszenie obciążeń i zapewnienie trwałości konstrukcji – takie zadania stawiają przed betonem budowlańcy. Nadawanie wnętrzom modnego stylu minimalistycznego – do tego wykorzystują go architekci wnętrz. Prostota formy, uniwersalne rozwiązania i ponadczasowa elegancja – tak widzą i tak pokazują beton projektanci tworzący dla marki Grey Form.
Na ogólny obraz mieszkania, budynku, ogrodu i każdej innej formy zagospodarowania przestrzeni składają się wyszukane detale, zaskakujące elementy dekoracyjne oraz fragmenty standardowe, które są niezbędne z uwagi na swoją funkcję, ale lekceważone pod względem estetycznym. To częsty błąd: jakość wykonania każdej składowej wpływa na ogólne wrażenie. Najpiękniejsze dzieło sztuki mniej będzie olśniewać, jeśli postawi je na nieatrakcyjnym chodniku.